tradiční český výrobce kožené šňůry

Výroba kožené šňůry

Speciální výrobou kožené šňůry se zabýváme již více jak dvacet let. Za tu dobu jsme dosáhli obrovského rozšíření sortimentu, který je v současné době nejširší z evropských výrobců.

Najdete u nás nabídku vlastní výroby od průměru 3 mm až 14 mm a to v přírodní, černé a hnědé barvě. Další barvy jsou možné na zakázku. Myslivci tak využívají často i oranžovou barvu šňůry, která je dobře viditelná v trávě a tmavě zelenou barvu. Možnosti jsou v podstatě neomezené.

Při výrobě kožené šňůry klademe největší důraz na kvalitu - tedy pevnost a životnost kožené šňůry. Aby byla kožená šňůra co nejpevnější, musí být při výrobě zachován její líc (vrchní strana), protože právě v těchto místech jsou vlákna nejvyšší pevnosti. Právě proto vyrábíme koženou šňůru oválnou i když se jí obecně říká kulatá.

Další důležitá vlastnost kožené šňůry je její síla. U slabých průměrů do pěti milimetrů by se síla kůže měla rovnat šířce, tedy průměru. U průměrů od 6 mm výš musí být síla kůže minimálně 5,5 mm, aby byla splněna její očekávání co se týče pevnosti (tedy 6 x 5,5 mm). U slabších průměrů od 3 mm je síla kůže maximálně o 0,2 mm slabší než průměr, tím docílíme opět oválného tvaru a zaručíme maximální pevnost a životnost. Pokud je kůže slabší, nejedná se o koženou šňůru, nýbrž řemínek, který nemá dostatečnou pevnost.

Nezbytnou vlastností kožené šňůry je měkkost, která zaručuje její pružnost odolnost v silných ohybech.

Koženou šňůru můžete objednat z našeho eshopu pod odkazem níže a to v libovolném množství od jednoho metru výše.

Celistvost kožené šňůry

Důležitým nárokem na kvalitu je i celistvost kožené šňůry, to znamená, že musí být vždy vyráběna z jednoho kusu bez pojování a lepení. Jedině tak si může být její uživatel jistý, že vydrží i desítky let.