Náš příběh

tradiční český výrobce kožených výrobků pro myslivce a chovatele psů

Dobromil Pospíšil

Zakladatel společnosti

Začali jsme jako malá firmička v roce 1991 pod názvem Dobromil Pospíšil - ZOOPO. V roce 2011 jsme se transformovali na společnost s ručením omezeným pod názvem ZOOPO a tak fungujeme dodnes.

Zakladatelem společnosti je Dobromil Pospíšil, profesionální koželuh s padesátiletou zkušeností v oboru. Díky jeho znalostem stále využíváme tradiční metody výroby a zpracování materiálu, čehož si naši stálý zákazníc velmi cenní.

Historie firmy

Na trhu s chovatelskými potřebami vystupujeme již od roku 1991. Původní zaměření byla výroba krmiv a maloobchodní a velkoobchodní prodej chovatelských potřeb. S rostoucí poptávkou maloobchodníků po laciných a nekvalitních produktech z Asie jsme se zaměřili na vlastní výrobu kvalitních výrobků. Zakladatel společnosti ZOOPO, Dobromil Pospíšil, zdokonalil výrobu kožené šnůry. Došlo k rozšíření vyráběného sortimentu z původních 5 až 10 mm, které byli na českém a slovenském trhu dostupné, na průměry 3 až 14 mm a vynalezení nové technologie, díky které jsme i dnes schopni vyrábět koženou šňůru s neobyčejnou pevností (průměr 5 mm má nosnost až 90 kg při zavěšení) a velmi dlouhou životností jak u kožených výrobků bývá pravidlem.

Koncem devadesátých let začala naše účast na psích výstavách a loveckých veletrzích nejen v ČR, ale i Německu, Rakousku, Slovensku a dalších zemích, kde naše výrobky získali obrovskou popularitu. V České republice nás pravidelně, již více jak 12 let, najdete na veletrzích Silva Regina v Brně, Natura Viva v Lysé nad Labem nebo Země živitelka v Českých Budějovicích nebo na mezinárodních psích výstavách V Brně, Praze, Českých Budějovicích, Nitře, Bratislavě a Mladé Boleslavi.

Pokud máte doma psího šampiona, můžete nás pravidelně vídat i na Evropských a Světových výstavách psů, kde Vám rádi vyrobíme vodítko na počkání přesně dle Vašich představ.

Seznam akcí, kde nás můžete osobně navšívit naleznete v sekci "Veletrhy".