tradiční český výrobce kožených vodítek pro psy

Kožená vodítka

Největším přínosem pro naše zákazníky je výroba vodítek na míru na počkání. Tuto možnost využívají na našich prodejních stáncích na psích a mysliveckých výstavách v ČR i celé Evropě.

Jsme schopni na míru vyrobit i jakékoliv vodítko z našeho eshopu. To znamená, že si můžete zvolit individuální délku, barvu a spoustu dalších možností. Zákazníci nám tyto požadavky píší do poznámek a další možnosti s nimi individuálně řešíme.

Klasická výcházková vodítka

Vodítko, které zná snad každý Čech už od našich babiček. Tyto vodítka vyrábíme z naší kožené šňůry unikátním ručním dvojitým pletením. Pletená vodítka mají výhodu ve vyšší životnosti (nepářou se zde nítě, nerezaví nýty), pevnosti (pletený spoj je u kožené šňůry pevnější, než jakýkoliv jiný) a praktičnosti (vodítko se nelepí, dá se tak snadno vyměnit karabina, přidat kovový kroužek apod.).


Předváděcí / výstavní vodítka

Tyto vodítka jsou určená pro předvádění psů ve výstavních kruzích na psích výstavách. Vodítko by mělo být co nejvíce nenápadné, ideáně v barvě psa. Oproti látkovým vodítkům mají výstavní vodítka z kůže výhodu v dělší životnosti a nesmrdí ani po několika letech používání.

Pro větší pohodlí pejsků jsme vyvinuli předváděcí vodítko s rozšířením pod krkem, které také najdete na našem eshopu.

Většina výstavních vodítek je vybavena takzvaným obratlíkem, aby se vodítko při běhu v krunu nekroutilo.

Moxon vodítka

Vodítka s moxon smyčkou řadíme do výstavních vodítek i když se dají používat i pro běžné vycházky a venčení psů. Moxon vodítko má na konci místo karabiny kroužek, kterým se celé vodítko provlékne, aby vznikla smyčka, která slouží jako stahovací obojek pro psa.

Moxon vodítko lze vybavit "brzdičkou" aby nedocházelo k úplnému stažení. Brzdičku si chovatel nastaví v potřebné velikosti dle krku psa.


Lovecká a pracovní vodítka

Tyto kožené vodítka jsou přizpůsobeny potřebám myslivce a práci v lese. Nedrží se v ruce jako standardní vodítko, ale převlékají se přes rameno. Uživatel tohoto vodítka má tak obě ruce volné.

Lovecké vodítko nebo-li vodítko přes rameno je možné výrobit v nejrůznějších variantách:

Lovecké vodítko s hákovou karabinou

Lovecké vodítko s klešťovou karabinou

Lovécké vodítko se stahovacím obojkem

Lovecké vodítko s moxon smyčkou

Lovecké vodítko s parožím


Barvářské řemeny a barvářská vodítka

Barvářské vodítko je určené na lov, pro stopování nebo-li na barvu. Důležitá je jeho délka. Pokud se chystáte na barvářské zkoušky, v ČR je stanovená minimální barvářského vodítka délka 5 metrů. Aby se myslivec vyhnul přeměřování, doporučujeme vybírat délky barvářských řemenů od 6 metrů výše.

V naší nabídce najdete barvářské řemeny jak z kožené šňůry, z ploché měkké kůže a nově z nového materiálu BioThane.


Rychlovypouštěcí vodítka

Rychlovypouštěci vodítko je určené také pro myslivost. Jeho výhodou je rychlé uvolnění psa za pomocí snadného pohybu prstů.

V naší výrobě jsou dva typy těchto vodítek.

První je druh rychlovypouštěcího vodítka zároveň naším patentem a je velmi oblíbené, protože se zde pes vypouští za pomocí uvolnění speciálně upletené kožené smyčky. Není zde karabina, která cinká o kov a má omezenou živostnost, proto vodítko vydrží dlouhé roky pravidelného používání.

Druhým typem rychlovypouštěcího vodítka je vodítko, kde se pes vypouští za pomocí stlačení speciální karabinky. Tato vodítka vyrábíme z ploché měkké, ale pevné kůže a konec je zakončen bez kovového kroužku, který mýval tendenci zadrhávat se za kování na obojku.


Přepínací vodítka

Tyto flexibilní vodítka jsou velmi oblíbená jak pro vycházky do města, tak do přírody. Nejlepší výhodou přepínacího vodítka je jeho nastavitelná velikost až na pět velikostí a možnost upnutí přes rameno, do ruky či kolem pasu. Na přepínacím vodítku zvládnete vést i dva psy najednou.

Přepínací vodítka vyrábíme z kožené šňůry, ploché měkké kůže a z nového materiálu BioThane.

Lze k nim přiobjednat i přípojky pro uchycení dalších psů.